události
HomeMagazínDivíte se, proč ten 'zázračný' krém nefunguje? Jedna možnost by tu byla...

Divíte se, proč ten ‚zázračný‘ krém nefunguje? Jedna možnost by tu byla …

- Reklama -aktualita

Kosmetický trh je plný ‚zázraků‘, které slibují okamžitý nebo postupný účinek. Jasnější pleť, pevnější pokožka, méně vrásek, postupné mizení pigmentových skvrn či například omezení vzniku akné. Vyberte si podle gusta …

Pravda 05.10.2021 09:00 shutterstock 1296012088 Foto: Shutterstock
Některé dámy nedají dopustit na mycí pěnivé gely, jiné zase nevezmou do rukou nic jiného než odličovací mléko. Záleží od vašeho typu pokožky.
Pak však přichází realita a ta se ne vždy rovná ohlášeným a slušnou propagací masírovaným výsledkům, které jste se dočetli na obalu krému, nebo někde na stránkách výrobce. Faktem je, že není možné, aby každý produkt fungoval bezchybně a na sto procent na pleti každé ženy. Platí také, že ne všechny produkty naplňují standardy požadované kvality a výsledku. Pokud však pomineme toto celé, současný průmysl s kosmetikou nabízí již množství kvalitních produktů, které mají smysl i efekt.

Ani to však nezaručuje, že budou fungovat na pokožce stejným způsobem jako ukázala laboratorní studia nebo vzorek žen, které se zavázaly k testování produktů před jejich uvedením do široké distribuce? Proč? Odložme nyní stranou zdůvodnění o různých druzích pokožky, z nichž každý potřebuje jistou specializovanou péči a je důležité, abychom naší pleti vybírali produkty na míru. Za předpokladu, že toto „A“ je splněno a přece se nedostaví výsledek, jaký byste očekávali, je tu ještě možnost B. Podle dermatologů velmi rozšířený důvod, proč vlastně naše kosmetická rutina neplní vždy naše očekávání.

7 tipů na důkladné čištění pokožky
FOTOGALERIE
Čistící gel Superfood Face Wash od značky …
Čisticí tuhý peeling proti černým tečkám …

  • 4Inteligentná čistící kartáček pro všechny typy …
    Důvodem je správné čištění! Ano, staré známé a dokola opakované – ale pokud si pokožku neodlíčite nebo nevyčistíte důkladně, nemůžete očekávat, že pronikání produkty do hlubších vrstev kůže bude efektivně. Nejde jen o odstranění mejkapu – čistit pokožku by si měli i dámy, které si na pleť nanášejí minimum mejkapu. Jde o nečistoty z prostředí, pot, prach, toxické látky v ovzduší. Chcete pokožce dodat živiny, musíte ji zbavit nečistot opravdu důkladně.

I v tomto případě platí, že je důležité vybrat si správný produkt. Některé dámy nedají dopustit na mycí pěnivé gely, jiné zase nevezmou do rukou nic jiného než odličovací mléko. Záleží od vašeho typu pokožky. Obecně se zvykne říkat, že gelové čističe jsou vhodnější pro mastnou pleť a ty krémovitejšie pro sušší. Na trhu jsou však i mycí produkty, které jsou natolik šetrné, že dobře a bez negativ očistí i citlivou či sušší kůži.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Redakce doporučuje
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel