události
HomePro ŽenyDýně nepatří jen na stůl, v kosmetice dokáže zázraky: Zkuste sérum či...

Dýně nepatří jen na stůl, v kosmetice dokáže zázraky: Zkuste sérum či peeling

- Reklama -aktualita

S příchodem podzimu startuje i sezóna dýně. Zdravá, nabitá vitamíny, chutná a prospěšná celému tělu je nedílnou součástí našeho jídelníčku. Zařadit ji však můžete i do kosmetické výbavy.

Pravda 03.10.2021 07:00 dýně, podzim Foto: Shutterstock
S výtažky z tykve můžete obohatit svou pleťovou kosmetickou rutinu.
Ano, čtete správně – dýně může díky svým blahodárným účinkem fungovat velmi dobře i jako zkrášlující prostředek ve vaší běžné kosmetické rutině. Řeč v tomto případě není o surové dýni, ačkoli například maska ​​z ní pomoci dokáže také – na trhu jsou však i přípravky, ve kterých se výtažky z této sezónní zelenině objevují. A právě s nimi můžete do své denní péče vnést nejen nové benefity, ale možná i nový typ péče.

V kosmetice se využívají v první řadě enzymy, které obsahují různé druhy dýně, výtažek ze zeleniny také obohacuje jednotlivé kosmetické výrobky o zmíněné vitamíny, minerály a také antioxidanty. Jednou z nejdůležitějších složek v rámci pleťové péče je olej z dýňových semen, který se používá jako prostředek na zvláčnění a zjemnění pokožky. Pomáhá také pleti regenerovat a ve spojení například s vitaminem C či vitamínem A má také anti-ageingové účinky.

Tipy na dýňovou kosmetiku
FOTOGALERIE
Pleťová maska ​​s výtažkem dýňového enzymu od …
Cleanser, maska ​​a peeling v jednom Optimal Skin …

  • 2Výťažky z dýně, ale i hroznové šťávy či …
    Dýňový extrakt se obvykle spojuje s jinými důležitými přídavnými ingrediencemi, které tak společně fungují ještě účinnější v konkrétním zaměření na našem těle. Ve spojení s dalšími výtažky z olejů může jít například o hydratační a zvláčňující tělové másla a krémy. Výtažky z dýně však najdete i v tělních či pleťových peeling a maskách a v neposlední řadě v pleťových krémech.

Výhodou využití dýně v kosmetické produkci je často i fakt, že se objevuje zejména v produktech značek, které se soustřeďují na co nejpřirozeněji složení s minimem konzervačních látek. Inspiraci na to, jak produkty můžete vyzkoušet, naleznete v naší galerii.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Redakce doporučuje
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel