události
HomeMagazínInstantní kaše a cereálie jako snídaně pro dítě? Ano či ne?

Instantní kaše a cereálie jako snídaně pro dítě? Ano či ne?

- Reklama -aktualita

Jako rodiče dohlížíme na první jídlo dne pro našeho školáka. Přestože je času méně, některé zásady třeba mít v hlavě i v časové tísni.

Pravda, nb 05.10.2021 11:00 školák, dítě, snídaně, jídlo, strava, děti Foto: Shutterstock
Jak mají vypadat snídaně pro školáka?
„Jídlo by mělo být vyvážené, pestré. Snídaně mají obsahovat všechny makronutrienty – na talíři by se měl objevit sacharid, ideálně složený, bílkoviny, ovoce či zelenina a také tuky, na které se občas zapomíná, „popisuje Anetta Vaculíková, zakladatelka občanského sdružení Skutečně zdravá škola.

Rychlým a pohodlným řešením se v čase snídaně stávají v mnoha rodinách cereálie či instantní snídaňové kaše zalité mlékem, je to správná cesta? „Instantní kaše bychom měli z našeho jídelníčku vyřadit, nebo alespoň výrazně omezit. Je velmi jednoduché připravit si kaše, respektive granoly ze skutečných surovin. Ano, je to trošku na čas náročnější příprava, ale nic, co by se nedalo zvládnout, „uvádí Vaculíková a pokračuje:“ Instantní kaše jsou sice rychlým řešením, ale určitě nedokážou suplovat roli originálních druhů obilovin. „Více o snídani pro děti viz ve videu pro TV Pravda.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Redakce doporučuje
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel