události
HomeRady a NávodyJednoduše a v souladu s tradicemi i přírodou: Rustikální interiérový styl

Jednoduše a v souladu s tradicemi i přírodou: Rustikální interiérový styl

- Reklama -aktualita

Líbí se vám styl, který je tak trochu venkovský a tak trochu elegantní? Pak je pro vás interiér zařízený v moderním rustikálním nádechu ten pravý. Plně využívá všechny přírodní materiály, je oblíbený pro svou přirozenost a uvolněnou atmosféru. Mnoha lidí tento styl podvědomě přitahuje jako symbol návratu k rodinným či ke kulturním kořenům.

Modern Rustic

Nefalšovaný domov plný harmonie zařízený jednoduše a v souladu s tradicemi i přírodou.

Kapesní lexikon stylů
původ
Rustikální styl přirozeně vychází z venkovské tradice bydlení v té které oblasti. V širším smyslu jsou rustikálními styly například i skandinávský nebo provensálské styl. Podobně můžeme vycházet z historie a zvyklostí iv naší oblasti.

Přečtěte si také
Venkovská kuchyně s množstvím tradičních doplňků působí jako ze starého filmu
Základní charakteristika
Moderní rustikální styl je už na první pohled útulný, hřejivý a zároveň nadčasový. Dominuje mu masivní dřevo, často recyklovány. Bývá doplněné o kovové prvky – tepané železo, měděné nebo mosazné doplňky. Také zde najdeme materiály jako kámen, keramiku a kameninu
a textilie z přírodních materiálů. Nejvíce oblíbené jsou vlna, bavlna, len
a hedvábí.

Dřevěné dveře na kolejničkách v ložnici
Dveře. Velmi oblíbené jsou dveře na kolejničkách, které jsou praktické zejména do menší koupelny, šatníku či ložnice. A vypadají skvěle. Zdroj: Jennifer Worts

Jak na to?
Srdcem domova v rustikálním stylu je kuchyň. Na masivní dřevěné police vystavte porcelán, keramiku, dřevěné mísy, obrazy, košíky a vázy. Podlaha bývá většinou dřevěná nebo iz terakotových dlaždic. Typickým prvkem stropu jsou výrazné dřevěné trámy.

Přečtěte si také
Rekonstrukce bytu ve stylu vesnického domku? Přírodní materiály a moderní technologie v harmonii
V obývacím pokoji bývá ústředním bodem místnosti krb nebo krbová kamna. Lustry z dřeva, černého kovu kombinované se sklem, s keramikou či s napodobeninami svíček dominují nad masivním jídelním stolem.

Obývák s krbem v rustikálním stylu
Stěny. Krb či kamna bývají ústředním prvkem společenského prostoru. Typické jsou dřevěné nebo cihlou obložené stěny, ve velkých prostorách vynikne kámen. Zdroj: Studio McGee

Nejlepší partneři …
Tento styl přirozeně spojuje staré s novým tak, aby vše společně ladilo a nabylo výsledný elegantní dojem. Díky moderním prvkům a tlumeným barvám s minimálními vzory působí interiér i se starodávnými kousky lehce a vzdušně.

Rustikální koupelna s volně stojící vanou
Lustry. Jsou jiné, jsou dominantní a jsou všude. Najdete je dokonce i v koupelně. Industriální akcenty, jako například přiznané rozvody, dodají koupelně ten správný šmrnc. Zdroj: Dane Tashima

barevná paleta
Uklidňující paletu tlumených odstínů doplňují tmavé dřevěné akcenty, což z moderního rustikálního domova činí ideální místo k relaxaci.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Redakce doporučuje
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel