události
HomeRady a NávodyKvalitní nosič kol na každý vůz

Kvalitní nosič kol na každý vůz

- Reklama -aktualita

Rádi vyrážíte na cyklovýlety a potřebovali byste svůj nosič kol? Doteď jste si nosič půjčovali za poměrně vysoké peníze a zjistili jste, že se vám vyplatí koupit si vlastní? To ano, máte jistě pravdu. Ještě ke všemu, pokud nevyrážíte pouze jednou za rok, ale pravidelně, několikrát v sezoně. Nyní možná trochu tápete, jaký nosič zvolit – ten na střechu, na tažné zařízení nebo na páté dveře? Pomůžeme vám v rozhodování udělat jasno. 

Střešní nosiče kol

Jednou z možností jsou střešní nosiče kol. Ovšem, abychom je mohli upevnit, jsou k nim potřeba také příčníky. Ty se buď instalují na podélníky neboli hagusy a na ně se následně připevní držáky pro kola. Řadí se mezi levnější variantu převozu kol. Je třeba ale dbát na nosnost více než na cenu. Levnější příčníky bývají většinou vyrobeny z plastu. Nejsou ošizené či nějak nekvalitní, ale mají nižší nosnost. To znamená například pro lyže nebo jedno kolo. Další příčníky, které jsou vyrobeny z oceli nebo hliníku, mají zpravidla mnohem vyšší nosnost, a to až na čtyři kola či velký střešní box. 

Nosiče na tažné zařízení

Oblíbené, ale také nejvíce bezpečné – to jsou nosiče kol na tažné zařízení. Samozřejmostí je tažné a třetí poznávací značka na nosič, abyste ji při každém používání nosiče nemuseli předělávat. Obecně se nosič jednoduše a rychle montuje na auto a nemění jízdní vlastnosti ani spotřebu paliva. Oproti například střešním nosičům, u kterých musíte dbát zvýšené opatrnosti při bočním větru. Nosiče na tažné lze zvolit pro dvě, tři, ale i čtyři kola. Auto tedy bude o kousek delší, ale to je zřejmě jedniná jejich nevýhoda. 

Nosiče kol na páté dveře

Nosiče kol na páté dveře nebudou vhodné pro všechna auta. Nejlépe se používají u vyšších aut, jako jsou SUV. Vhodné jsou také pro kombíky či menší i větší dodávky. Je potřeba počítat s tím, že přes zadní okno nebudete mít tak dobrý výhled a přístup do kufru auta bude také méně přístupný. 

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Redakce doporučuje
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel