události
HomePro ŽenyMáte více než 45 let? Jak hodnotíte váš sexuální život?

Máte více než 45 let? Jak hodnotíte váš sexuální život?

- Reklama -aktualita

5
V této věkové kategorii se podle aktuálního průzkumu nedá hovořit o nudném či stagnujícím sexuálním životě.

Pravda 01.10.2021 11:00 senior – sex – intimita Foto: Shutterstock
Jak vypadá sexuální život lidí nad 45 let?
Jak vypadá sexuální život lidí nad 45 let? Průzkum na toto téma udělal JoyClub – internetová sexuální a erotická komunita spojující lidi v Německu. A co říkají výsledky průzkumu, do kterého se zapojilo 3 000 členů komunity nad 45 let?

V této věkové kategorii se rozhodně nedá mluvit o nudném či stagnujícím sexuálním životě, píše portál freundin.de. Polovina dotazovaných sexuální žije několikrát týdně nebo každý den. Zejména ženy uvádějí, že sexualita je pro ně mnohem důležitější než dříve (47,8%) a jejich sexuální touha má tendenci se zvyšovat (57,5%).

sex, erotika, poprsí
ČTĚTE VÍCE
Netradiční cesty k lepšímu sexu. Třetí bod musíte zkusit
Téměř dvě třetiny dotázaných prožívají své touhy především se stabilními životními partnery nebo stálými sexuálními partnery. 24,2% dotazovaných sexuálních partnerů mění.

Ti, kteří aktuálně nejsou single, většinou žijí v monogamním vztahu (23,6%). Obzvláště muži jsou nakloněni tomuto modelu (25,3%). Ženy vyhledávají přátelství s benefitem sexu (16,7%). Bez ohledu na fakt, zda jde o muže nebo ženy – 45,9% uvádí, že nejlepší sex v životě měli ve věku 46 až 55 let.

V tomto smyslu 71,7% žen nesouhlasí s tvrzením „Dříve bylo všechno lepší“. Čím jsou starší a mají více zkušeností, tím více prožívají svou sexualitu. Polovina mužů s tímto tvrzením nesouhlasí (52,9%). Dalších – 32,2% vnímá s věkem svou sexualitu jako odlišnou, ale ne nutně lepší.

Muži (87,8%) a ženy (92,1%) souhlasí s tím, že vzájemná přitažlivost nebo „dobrá chemie“ jsou pro sexuální vztah obzvlášť důležité. Za nejlepší benefity sexu muži považují orgasmus druhé osoby (87,6%) a potěšení ze sexu (84,8). Ženy naopak preferují v sexuálních hrách otevřenou, upřímnou komunikaci (89,9%) a možnost naplno se ponořit do sexuálních her (88,4%).

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Redakce doporučuje
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel