události
HomePro ŽenyNa podzim zabojujte o lepší imunitu! Zde jsou tipy, jak na to

Na podzim zabojujte o lepší imunitu! Zde jsou tipy, jak na to

- Reklama -aktualita

Pitný režim, sport i zdravá strava podpoří imunitu i během podzimu.

TASR 04.10.2021 11:00 túra, turistika, oblečení, turistka, … Foto: Shutterstock
Sport v přírodě je skvělý pro všechny věkové kategorie.
Pitný režim je třeba dodržovat iv chladnějších měsících, ačkoli pocit žízně není tak výrazný jako v létě. Připomíná to Úřad veřejného zdravotnictví (ÚVZ) SR jako součást doporučení týkajících se zdravého životního stylu i během podzimních měsíců. Jeho součástí by měly být i zdravá strava či sportovní aktivity.

Nejvhodnějším nápojem je podle mluvčí úřadu Dáši Račkové pitná voda z kohoutku, ochutit si ji lze nakrájeným ovocem nebo bylinami. Vyhýbat se třeba nápojem s přidaným cukrem, pitný režim si je vhodné doplňovat neslazeným čajem nebo minerální vodou.

dítě, strava, zdravá strava, talíř, zelenina
ČTĚTE VÍCE
Děti mají jíst „duhu“! Co dělat, když jisté potraviny odmítnou?
V jídelníčku dětí by podle nich neměly chybět ovoce a zelenina, protože obsahují důležité vitamíny a minerály, dále mléčné výrobky, které obsahují vitamin D. Součástí jídelníčku by měly být i ořechy, které obsahují zinek, také luštěniny či celozrnné potraviny obsahující vlákninu. Strava má být pravidelná a pestrá, ale jídla by se v jídelníčku měly průběžně obměňovat.

Příjem kuchyňské soli je třeba podle odborníků omezovat do pěti gramů denně, což je přibližně jedna čajová lžička. Vhodné je také omezit potraviny s vysokým obsahem soli, například uzeniny, konzervované potraviny, slané oříšky, lupénky. Hotová jídla doporučují nepřisála. Vyšší příjem soli ve stravě může podle KHS souviset se zvýšenými hodnotami krevního tlaku a s výskytem hypertenze.

Jennifer Aniston
ČTĚTE VÍCE
Anistonové trénink? 15-15-15! Vyzkoušet jej můžete i vy, pořádně se zapotíte
Pilířem zdravého životního stylu je pravidelný pohyb. Denně by se mu měli lidé věnovat alespoň 30 minut. Račková poukázala na to, že pohyb je při příznivém počasí nejlepší na čerstvém vzduchu. „Fyzická aktivita má význam v prevenci mnoha rozšířených chronických onemocnění, výskytu obezity a nadváhy a příznivě ovlivňuje i obranyschopnost organismu. Pozitivní účinky fyzické aktivity na zdraví se projevují zejména za předpokladu, že je prováděna pravidelně, s dostatečnou intenzitou a dlouhodobě, „uvedla.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Redakce doporučuje
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel