události
HomeZdravíNejvýznamnější účinky ashwagandhy a retinolu

Nejvýznamnější účinky ashwagandhy a retinolu

- Reklama -aktualita

Mezi nejvýznamnější účinky ashwagandhy patří několik skutečností a funkcí. Ashwagandha neboli indický ženšen je jedním z adaptogenů, které mohou pomoci lépe zvládat stres.

Ashwagandha neboli indický ženšen (Withania somnifera) je bylina, která patří mezi adaptogeny. Jedná se o látky, které se pyšní blahodárnými účinky na organismus. Konkrétně dokáží zvýšit jeho odolnost a také zlepšit adaptaci na stres.

Stejně jako díky posilování mohou naše svaly zesílit a růst, můžeme díky adaptogenům posílit svou odolnost vůči stresu a lépe se s ním vyrovnat. Není proto divu, že je ashwagandha oblíbená u lidí, kteří pravidelně zažívají stres v práci, ve škole nebo v osobním životě. To však není vše, co dokáže. Vědci ji totiž dále zkoumají pro její možné pozitivní účinky na snížení úzkosti, únavy, stresového hormonu kortizolu a zlepšení sportovního výkonu, síly a spánku. Kromě toho může také podpořit naše duševní zdraví a celkovou relaxaci.

Nejvýznamnější účinky ashwagandhy:

 • Přispívá ke snížení stresu a nervozity
 • Přispívá ke snížení úzkosti a chronické únavy
 • Přispívá ke zdravému spánku – dává vám sny
 • Protizánětlivé
 • Přispívá ke snížení hladiny cukru v krvi
 • Působí jako přírodní afrodiziakum
 • Přispívá k hormonální rovnováze
 • Podporuje sexuální zdraví mužů a žen (zvyšuje pohyblivost spermií a podporuje zdravý menstruační cyklus)
 • Omlazuje tělo – rostlina věčného mládí
 • Přispívá ke snížení chuti k jídlu a lepšímu spalování tuků
 • Přispívá ke zlepšení paměti a kognitivních funkcí
 • Přispívá ke zvýšení vytrvalosti, síly, nárůstu svalové hmoty a regeneraci svalů
 • Přispívá k normální funkci štítné žlázy
 • Působí jako silný antioxidant

Ashwagandha je rostlina, která je považována za prvotřídní přírodní tonikum v největším systému bylinné medicíny na světě. Je jednou z nejcennějších bylin v ájurvédském systému medicíny s historií užívání delší než 3000 let.

Ashwagandha, známá také jako zimní třešeň, zlepšuje schopnost organismu udržet si fyzickou sílu a zlepšuje adaptaci organismu na různé druhy stresu.

Tento produkt obsahuje ve srovnání s konkurenčními produkty extrakt z ashwagandhy, jehož účinky jsou mnohonásobně silnější než účinky čistého prášku.

Účinky

Ašvaganda je nejlepší přírodní nervové tonikum v ájurvédě. Zklidňuje celý nervový systém. Pomáhá při léčbě onemocnění nervového systému. Zmírňuje stres a napomáhá normálnímu fungování nervového systému. Snižuje nervozitu, uklidňuje mysl a navozuje klidnou mysl, čímž pomáhá v boji proti negativním adaptogenům.

Často se podává pacientům, kteří trpí závratěmi, bezvědomím a depresemi. Potlačuje duševní a fyzickou slabost. Zvyšuje svalovou výkonnost a vytrvalost. Posiluje organismus a snižuje únavu způsobenou nahromaděním negativních energií v těle. Působí jako „rasaján“, tj. látka, která pomáhá při předčasném stárnutí a osvěžuje celé tělo.

Poskytuje mozku výživu a umožňuje mu správně a efektivněji fungovat. Stimuluje růst axonů a dendritů nervové buňky. Zlepšuje mentální schopnosti, zapamatování a soustředění.

Uvolňuje křeče v tepnách i ve svalech. Zlepšuje krevní oběh, a tím i celkovou výživu buněk v těle. Má vysoký obsah železa, zvyšuje hladinu hemoglobinu. Používá se při snižování vysokého krevního tlaku. Vynikající bylina pro posílení srdečního svalu a podporu jeho normální činnosti.

Jedno z nejsilnějších afrodiziak. Zvyšuje sexuální touhu a zároveň dodává tělu potřebnou energii k jejímu naplnění. U mužů podporuje libido a výdrž, zvyšuje počet spermií. U žen pomáhá při snižování vaginálních zánětů a zánětů dělohy. Mimořádně pomáhá nastolit rovnováhu celého hormonálního systému.

Retinol

Dopřejte si tento výjimečný kosmetický doplněk.

Co je retinol? Znáte retinol?

Dermatologové ji již léta používají jako účinnou látku, která úspěšně bojuje proti vráskám, akné a pigmentovým skvrnám. Chcete se dozvědět více?

Vitamin A existuje ve dvou přírodních formách. Jednou z nich je vitamin A1, který se nazývá retinol. Retinol je již léta jednou z nejoblíbenějších účinných látek v dermatologii. Zejména díky své vlastnosti minimalizovat rané známky stárnutí a nerovnoměrnou pigmentaci. U mladších lidí dokáže vyřešit problémy s akné. Dermatologové se jednomyslně shodují, že retinol skutečně funguje.

Jak to funguje?

Retinol reaktivuje proces obnovy pleti na několika úrovních. Má exfoliační účinek, čímž vyhlazuje strukturu pleti a dodává jí přirozený jas. Má také antioxidační účinek, což znamená, že nastartuje proces revitalizace uvnitř každé jednotlivé kožní buňky. Díky stahování pórů bude vaše pleť pevná a její povrch rovný a hladký. Retinol také stimuluje pružnost pokožky, protože aktivuje geny zodpovědné za syntézu kolagenu ve spodních vrstvách vaší pokožky. Podporuje také tvorbu melaninu, čímž zabraňuje vzniku pigmentace.

Jak bojuje proti akné?

Přesný mechanismus účinku retinolu na akné není dosud znám. Protože exfoliuje pokožku, pomáhá jemně odlupovat odumřelé kožní buňky z povrchu kůže. Tím se sníží riziko ucpávání kožních pórů a tvorby komedonů. Ty jsou, jak víte, spouštěčem tvorby akné. Retinol podporuje dozrávání epitelových buněk, a tím pomáhá hojit pokožku. Rychlá obnova pleti a kožních buněk je důležitá zejména po výskytu akné. Retinol je tedy účinnou prevencí v boji proti akné a urychlí také blednutí jizev po akné. Pokud se rozhodnete používat retinol v léčbě proti akné, poraďte se s dermatologem. Kombinaci retinolu, kyseliny salicylové a kyseliny glykolové je třeba konzultovat s lékařem.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Redakce doporučuje
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel