události
HomeRady a NávodyOmlazujeme obývací pokoj

Omlazujeme obývací pokoj

- Reklama -aktualita

               Obývací pokoj je místnost, ve které trávíme hodně času, proto chceme, abychom se zde cítili příjemně. Někomu je jedno, jak jejich obývací pokoj vypadá a nejdůležitější pro ně je, aby zde vládla harmonická atmosféra, ovšem jsou i takoví lidé, kteří touží po tom, aby tato místnost byla svěží a moderní, někdy stačí jen troška a může být i ze staré místnosti moderní obývák. 

Začneme u textilií 

               Někdy stačí vyměnit jen pár detailů, abyste omladili obývací pokoj. Někdy stačí vyměnit polštářky, závěsy a podobně, což může obývací pokoj příjemně osvěžit. Ovšem někdy nestačí jen vyměnit závěs, někdy je potřeba větší zásah. V takovém případě můžete vyzkoušet třeba nové obšívání na sedačku. Jednak tím dostanete úplně novou sedačku, ale zároveň tím změníte celkový vzhled obývacího pokoje a velmi často je místnost rázem nová a moderní. 

Pryč s lapači prachu 

               Mnoho lidí, zejména starší generace má v obývacím pokoji vystavené různé doplňky ve tvaru nějakých figurek, ať už se jedná o porcelánové slony, trpaslíky či jiné figurky, všechny už mají dávno odzvoněno, a třebaže se jedná o nějakou příjemnou vzpomínku, je lepší tyto figurky buďto vyhodit anebo sbalit a schovat někde do skříněk, kde nebudou lapat prach. Dnes je modernější, aby obývací pokoj ale i jiné místnosti byly vzdušné, a proto se vyhněte nějakému vystavování různých figurek. Mnohem lépe uděláte, pokud dáte na polici například květinu a podobně.

Náš tip, přemýšlíte, čím ozvláštnit interiér na podzim? Láká vás vyrobit si vlastnoruční dekoraci? Kupte si sadu, kde díky malování podle čísel si vytvoříte vlastní obraz!

Máte dostatek světla?

               Omlazení obývacího pokoje můžete dosáhnout také správným osvětlením. Někdy stačí třeba starý lustr vyměnit za nový, který místnost osvítí pod jiným úhlem. V některých případech dokonce stačí, když se změní žárovka a namísto teplého dáte studené světlo a podobně. Pokud zjistíte, že máte málo světla, je dobré do místnosti umístit ještě nějakou lampičku. Například velká stojatá lampa v obýváku může být tím správným doplňkem, který obývák nejen správě osvítí, ale také pořádně omladí. 

V jednoduchosti je krása

               Jestliže chcete, aby byl vás obývací pokoj moderní a působil svěžím dojmem, je dobré ho zařídit opravdu jednoduše a nejlépe jednolitě, pak stačí jen malý detail a úplně změníte celkový dojem, což je nejlepší, protože pomocí jemných detailů můžete mít obývací pokoj stále moderní. K tomu vám pomohou například nové komody. Velmi oblíbené jsou například komody wenge. Pokud se pustíte do omlazování obývací pokoje, je dobré myslet na to, že byste se měli držet jednolitosti, to znamená, že pokud třeba vyměníte polštářky, které jsou na pohovce, je dobré vyměnit třeba i květináče na okenním parapetu, aby byl obývací pokoj sjednocený, čímž docílíte toho, že to bude vypadat krásně čistě. 

Obývací pokoj je místnost, kde jsme hodně často, proto je dobré ho udržovat stále mladý, abychom se zde cítili pořád velmi příjemně. 

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Redakce doporučuje
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel