události
HomeRady a NávodyVšestranné využití kolagenu

Všestranné využití kolagenu

- Reklama -aktualita

O kolagenu jste určitě někdy slyšeli. Nejčastěji je skloňován ve chvílích, kdy nás začínají bolet klouby a pohyb se stává trochu bolestným. Víte ale, o kolik funkcí se stará v těle kolagen, proč bychom ho měli tělu dodávat a z jakého důvodu je potřebné dodávat ho tělu zhruba ve 25. roku života?

Co je kolagen?

Kolagen je látka, která se nachází zcela přirozeně v našem těle a ideálních podmínek je tělo schopné vytvářet ho samo. Kolagen je druh proteinu, který je velmi důležitý pro budování a podporu mnoha tkání. Hojně se nachází v chrupavkách, kloubech, šlachách a vazech. Dále se podílí na správné stavbě kostí, svalů a šlach. Jeho dostatek, respektive nedostatek je možné pozorovat na kvalitě kůže, nehtů a také vlasů. Lidské tělo obsahuje mnoho typů kolagenu, největší podíl je v kolagenu typu I, který se nachází hlavně v kostech a kůži, kolagenu typu II, který je obsažen v chrupavkách a kloubech a nakonec kolagen typu III, který je důležitý pro správnou funkci svalových buněk a nervových tkáních.

Kdy je potřeba kolagen doplňovat?

Tělo je schopné si svým dokonalým systémem vytvářet kolagen do určitého věku samo. Věkovou hranici, kdy na to tělo nebude stačit, je možné posunout správnou konzumací potravin, dříve či později bude však nutné tělu pomoci například doplňky stravy.

S čím kombinovat užívání kolagenu?

Pokud budete pátrat po kvalitním kolagenu, zjistíte, že mnoho doplňků stravy obsahuje také kyselinu hyaluronovou. Kyselina hyaluronová, stejně jako kolagen, má příznivé účinky nejen na pleť nebo vlasy, ale také na pohybový aparát. Přítomnost kolagenu je navíc důležitá proto, že napomáhá tvorbě kyseliny hyaluronové.

Kolagen s kyselinou hyaluronovou na klouby, pleť a pokožku je vyroben z kvalitních surovin bez dalších aditiv jako jsou sója nebo lepek. Podporuje správnou funkci kloubů, detoxikaci těla, správnou funkci jater a zlepšuje kondici střev. Ve spolupráci s kyselinou hyaluronovu udržuje pleť zdravě vypadající a předchází předčasnému stárnutí.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Redakce doporučuje
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel