události
HomePro ŽenyZdobí ruce i hrdla dam už od starověku: Seznamte se s granátem

Zdobí ruce i hrdla dam už od starověku: Seznamte se s granátem

- Reklama -aktualita

Granáty jsou známy již od starověku. Používaly se jednak k rituálním účelům, ale lidé si již v této době rovněž uvědomovali jejich krásu. Proto se jimi též zdobili.

Historickou zmínku o nich najdeme dokonce i v díle řeckého filosofa Theofrastose z Efesu. Váže se k nim i řada legend. Jedna z nich tak například praví, že granát na své přilbě měl vsazen i syrský vévoda Aretas. Tomu kámen sloužil coby ochranný amulet. Almandin je jeden z granátů.

V českých zemích patří k těm nejdůležitějším druhům tzv. pyrop alias český granát. Ten je znám hlavně mezi milovnicemi luxusních šperků. Nejčastěji se při šperkové úpravě granát brousí do podoby briliantového výbrusu, pokud to jeho velikost umožní. Větší granáty než 7 mm jsou nicméně raritní. Menší kusy se upravují tromlováním.

Takto opracovaný minerál je poté možné zasadit do celé řady působivých šperků zlatých i stříbrných, a to obvykle dámských. Vzhledem k tomu, že celá skupina granátů je velmi barevně rozmanitá, využívá se i technika kombinování různých druhů kamenů v jediném šperku, což působí zvláště efektně. Granátové šperky jsou tak ty, z nichž si vybere skutečně každá žena. A co vy?

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Redakce doporučuje
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel